Přípitek na dobrou věc

Oficiální šampaňské 54. Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary Moët & Chandon slaví 150 let od svého vzniku a již tradičně přináší do festivalového života rituál hollywoodských hvězd. Jedná se o oblíbenou filantropickou iniciativu „Toast for a Cause,“ tedy „Přípitek na dobrou věc“. Úvodního přípitku se ujme prezident festivalu Jiří Bartoška s Jitkou Schneiderovou, herečkou a patronkou neziskové organizace Hledáme rodiče. Tu budou moci během celého filmového festivalu podpořit jak další významné osobnosti, tak i sami návštěvníci festivalu a filmoví fanoušci.

150 let legendy mezi šampaňskými – Moët Impérial

Šampaňský dům Moët & Chandon v letošním roce hrdě oslavuje 150. výročí svého ikonického produktu – šampaňského vína Moët Impérial. Toto neročníkové šampaňské spatřilo světlo světa přesně před 150 lety, v roce 1869 v městečku Épernay, v kraji Champagne. Na počest přátelství vnuka zakladatele šampaňského domu Moët & Chandon Jean-Remy Moëta s císařem Napoleonem Bonaparte byl tento blend pojmenován Moët Impérial a první zásilka Moët Impérial na císařský dvůr byla načasována tak, aby se shodovala se stoletým výročím narození právě Napoleona Bonaparte. Od té doby se stal Moët Impérial nedílnou součástí svátečních momentů a oslav, stejně jako hrdým partnerem většiny událostí filmového světa a ceremonií na červeném koberci. Mezi jeho příznivce patřilo a stále patří mnoho celebrit počínaje pop-artovým umělcem Andy Warholem, přes herečku ztělesňující francouzský šarm Catherine Deneuve, americkou filmovou star Scarlett Johansson, až k tenisovému mágovi Rogeru Federerovi a dalším milionům milovníků vína a bublinek na celém světe.

Moët Impérial upravený „na míru“

Jako poděkování za přízeň, která trvá již 150 let, přináší Moët & Chandon exkluzivně možnost upravit si lahev Moët Impérial individuálně dle svého přání pomocí tzv. personification machine. Tento přístroj umožní vepsat na lahev krátký vzkaz nebo vyznání a návštěvníci 54. ročníku karlovarského filmového festivalu budou mít možnost si nechat lahev takto dle svého přání dotvořit v Moët 1869 Garden, nacházející se během festivalového týdne na terase Grandhotelu Pupp. Požitek z vynikajícího šampaňského tak umocní velmi osobní „balení“. 

Filantropická tradice na KVIFF – Přípitek na dobrou věc

U hollywoodských hvězd je „Přípitek na dobrou věc“ tradičním rituálem. Je známý například z udílení Zlatých glóbů v Los Angeles. Jedná se o filantropickou iniciativu, kterou do festivalového života v Karlových Varech přináší oficiální šampaňské filmového festivalu Moët & Chandon, oslavující 150 výročí legendy mezi šampaňskými – MoëtImpérial. Rituál zahájí herečka Jitka Schneiderová po boku prezidenta festivalu Jiřího Bartošky. Za každou slavnou osobnost, která se zúčastní a připije na zdraví a slávu karlovarskému festivalu, přispěje Moët & Chandon finanční částkou pro neziskovou organizaci Hledáme rodiče.

Přispět mohou také všichni návštěvníci karlovarského festivalu, kteří si během festivalového týdne po vzoru slavných herců vychutnají v Moët 1869 Garden na terase GrandhoteluPupp šampaňské Moët Impérial. Zakoupení elegantní lahvičky Moët Mini (20 cl) přinese organizaci Hledáme rodiče počet korun odpovídající počtu ročníků MFF KV, tedy 54 Kč.

Nezisková organizace Hledáme rodiče přispívá ke zvýšení povědomí o pěstounské péči a slouží jako impulz ke zprostředkování pěstounské péče u desítek zájemců, kteří se chtějí stát pěstouny. Zvýšit reputaci pěstounů ve společnosti, posílit zájem a informovanost veřejnosti o pěstounství, a především pomoci najít nové pěstouny ve všech krajích ČR, to jsou hlavní cíle celostátní edukačně – náborové kampaně HLEDÁME RODIČE, za podpory patronky Jitky Schneidrové. „S neziskovou organizací Hledáme rodiče spolupracuji od jejího vzniku. Vím, jak dobře a účinně pomáhají pěstounským rodinám a podporují téma pěstounské péče u nás. Obdivuji odvahu a oddanost rodičů, pěstounů, jak s láskou pečují o děti, které ze závažných důvodů nemohou vyrůstat ve své původní rodině. Jsou to lidé, kteří si zaslouží naši podporu a obdiv,” říká Jitka Schneiderová a dodává:„Děti mají přeci právo vyrůstat v rodině!“

Svět filmu doprovázený šampaňským Moët & Chandon

Moët & Chandonse stalo filmovým šampaňským od samého počátku existence Hollywoodu. Od třicátých let bylo přítomno u více než stovky filmů. Po téměř dvě desetiletí je toto nejoblíbenější šampaňské na světě také oficiálním šampaňským Zlatých glóbů a Cen americké filmové akademie. Moët & Chandon založil tradici červeného koberce ve světě kinematografie a nechybí při celosvětově významných filmových premiérách a mezinárodních filmových festivalech v Berlíně, Benátkách a San Sebastianu. V České republice je nerozlučně spjato s Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *