Mochi se stalo symbolem štěstí a naděje či zdravého mlsání

Perfektní kombinace krémové zmrzlinové náplně s různými druhy ovoce, ořechů nebo čokolády obalené v jemném rýžovém těstíčku je malým kouskem štěstí, které mochi představuje.

Datuje se před 2000 lety, kdy se v Japonsku začala pěstovat rýže. Z té se záhy zrodilo Mochi. Malé mistrovské dílo, které kombinuje tradiční plodinu a preciznost japonských mistrů. Mochi se připravovalo při příležitosti náboženského obřadu “mochitsuki” a po dlouhou dobu se jej mohli účastnit pouze císař a šlechtici. Mochi se stalo symbolem štěstí a naděje. Později se výroba mochi stala celonárodní tradicí během oslav Nového roku. Tradičně se koláčky plnily sezamovou pastou nebo fazolemi adzuki. Postupně se mochi začalo rozšiřovat do celého světa a velmi brzo se dočkalo ohromného úspěchu i mimo Asii. Ve Spojených státech amerických se zmrzlinové mochi stalo obrovským hitem. Avšak nejoblíbenější a celosvětově známé je zmrzlinové mochi, které se stalo vysoce návykovým trendem ve všech světových metropolích.

Mochi se vyrábí ze speciální lepkavé rýže, která se během procesu napařování a drcení mění v těsto, které se plní tradičními sladkými náplněmi. Zmrzlina je vyrobena z rostlinné smetany a je obohacena o různé druhy ovoce, ořechů nebo čokolády. Mochi vyrobené touto technikou je měkké a jeho delikátní chuť se rozvine v ústech po prvním kousnutí. Zároveň je zdravý a šetrný k životnímu prostředí. Je vegan, bez GMO, bez lepku, má snížený obsah tuků a kalorií a navíc 1 ks mochi má jen 100 kcal! Výběr příchutí je pestrý, od tradičních jako je pistácie, čokoláda, jahoda, kokos, mango, meloun, až po neobvyklé, např. matcha, limoncello či čokoládový lanýž s třešní. Více na www.motiko-official.cz.