Vlasy dodávají sebevědomí i sex-appeal

Vypadávání vlasů se může zdát jako banalita, ale když řídne naše hříva, sebevědomí klesá strmě dolů, proto je třeba dávat vlasům speciální péči.

Růst vlasů je kontinuální proces, kdy vlas, který vypadne, záhy nahradí nový. Za den nám vypadne 30 až 100 vlasů, což je velmi individuální počet. Pokud pozorujete zásadní změnu v normálu, je třeba zjistit, co za ní stojí a jak své vlasy můžete zachránit. Nadměrné vypadávání vlasů může být signálem poruchy štítné žlázy, nedostatku železa nebo špatného krevního oběhu, kdy se nedostatečně prokrvuje pokožka hlavy a vlasy nemají vhodné podmínky pro růst. Svůj podíl může mít i prodělaná infekce a vysoké teploty, kdy vlasy začnou vypadávat někdy i dva měsíce po vyléčení. Kromě jiných projevů, bývá i padání vlasů důsledkem velkých hormonálních změn. Prvních šest měsíců po porodu většina žen zaznamená zásadní úbytek vlasů, který je důsledkem snižování hladiny estrogenu, kdy se vlasy z fáze rychlého růstu dostávají do fáze klidové. Při menopauze dochází také k výraznému snížení estrogenu, které má za následek řídnutí vlasů a jejich pomalejší růst. Změna stravy a doplňky stravy jsou vhodným pomocníkem při prodělávání hormonálních změn, avšak nezamezí jim úplně. A stejně jako stromy shazují staré listy, aby mohly narůst nové a zdravé, tak i naše hříva dvakrát ročně projde velkou obměnou. Naštěstí našim vlasům stačí mnohonásobně kratší čas a my tak nemusíme chodit celou zimu bez vlasů. Vypadávání vlasů na podzim a na jaře je naprosto normální a přirozený proces, jehož urychlení můžete pomoci přísunem vitamínů a minerálů. Růst vlasů i nehtů podpoří tabletky s obsahem methioninu, biotinu, zinku nebo selenu. Účinný mix vitamínů a minerálů určený přímo pro vlasy najdete například v Hair Vitamins od Brazil Keratin.

Podlehli jste reklamám, kde mají modelky krásné lesklé a hebké vlasy? Možná to je důvod, proč ty vaše vypadávají. Silikony obsažené v péči o vlasy obalí vlas vrstvou, díky které jsou na pohled lesklé a vypadají zdravě. Pravda je však taková, že silikony vlasy zatěžují a často stojí za jejich vypadáváním. Podívejte se po přírodní alternativě, jako je například nová BIO řada péče o vlasy od české značky Brazil Keratin. Vlasům neprospívá ani příliš častá úprava horkem nebo jejich sepínání gumičkou. Životní styl je alfou a omegou toho, jak se cítíme po psychické a fyzické stránce. Pokud jste neustále ve stresu, nevyspalost vyháníte z těla kávou po litrech a k obědu hltáte fastfood v autě, nemůžete se divit, že vaše pleť i vlasy vypadají dost mizerně. Vašemu tělu pravděpodobně chybí důležité vitamíny a minerály. Náprava bude vyžadovat novou rutinu, které vaše tělo určitě ocení. Jóga napomůže psychické i fyzické pohodě, stejně jako vyvážená strava.