Na jarní dovolenou do rakouského Leogangu

Nekonečné zasněžené pláně lákají na výlet na sněžnicích, horské svahy zase k adrenalinovým výkonům na skialpech. Kilometry nádherných širokých sjezdovek volají lyžaře a perfektně upravené stopy zase běžkaře. Užijete si tady ale také tiché procházky zimní krajinou a ještě poklidnější odpočinek v luxusním wellness s panoramatickými saunami a exkluzivním výhledem na Alpy. To vše na vás čeká v resortu Puradies v rakouském Leogangu.

Pokud už přemýšlíte nad jarní dovolenou, která by měla kromě sportovních zážitků na sněhu nabízet třeba i uklidňující hýčkání v luxusním wellness, nenechte si ujít skvělý tip – rakouský Leogang, kam navíc z Prahy dojedete autem za 4,5 hodiny. Možností je tu nepřeberně a na své si ve skicirkuse Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn přijde opravdu každý. Sjezdaři tu mohou využít 270 km sjezdovek, na běžkaře zase čeká 140 kilometrů dokonale upravených stop. Vyznavači skialpů se mohou vydat na různě náročné túry po horských svazích a ideální podmínky jsou tu i pro ty, které baví sněžnice. Neskutečným zážitkem ovšem je i pouhé poznávání zdejší úchvatné krajiny, kdy vám budou jedinými společníky tichá zasněžená příroda a nekonečný klid.

Nekonečná svoboda na sněžnicích i skialpech

Dost možná tady kouzlo některých zimních sportů teprve objevíte – bylo by totiž škoda nechat si ujít některý z výletů, které tady pořádají. Například každý den od 13.00 do 16.00 se můžete vydat z Leogangu na sněžnicích za nádhernými přírodními panoramaty, a to ve společnosti zkušených průvodců z místní turistické centrály. A sněžnice vám tady rádi půjčí! Anebo byste raději vyzkoušeli skialp? Tahle „turistika na lyžích“ získává zejména v posledních letech stále více nadšených příznivců každého věku, kteří si chtějí užívat přírody a svobody, zlepšit si fyzickou kondici a dobít si v horách potřebnou energii.

Kolem Leogangu je celá řada výborných příležitostí, kam na skialp vyrazit. Pro začátečníky ovšem doporučujeme odborné zaškolení se zkušeným horským vůdcem. Hosté, kteří se ubytují v našem resortu, mají zdarma kartu Saalfelden Leogang Card, která pokrývá i náklady tohoto výletu. Vyráží se pak kterékoliv úterý ve 13.00 se zkušeným lyžařským průvodcem, který zájemce zasvětí do všech kouzel skialpu,“ říká Michael Madreiter, jeden z majitelů resortu Puradies Hotel & Chalets, který je velmi oblíbený i mezi sjezdovými lyžaři, protože jeho poloha je zcela unikátní: stojí přímo mezi dvěma lanovkami vedoucími do lyžařského ráje! Lyže si tak nasadíte přímo před hotelem nebo svým luxusním chaletem – a můžete se vydat na slavný Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn. Ten je největším rakouským lyžařským regionem s 270 kilometry sjezdovek a s více než 70 moderními lanovkami a vleky, které propojují střediska Saalbach a Hinterglemm v údolí Glemmtal, Leogang v údolí Leoganger Tal a tyrolský Fieberbrunn. A na všechny platí jeden skipas, což je velmi praktické. Sjezdovky jsou skvěle upraveny a buďte si jisti, že si zalyžujete nad rámec svého očekávání.

Dokonalá základna se vším luxusem

Resort Puradies Hotel & Chalets je perfektní základnou pro všechny zimní zážitky. Stojí na slunečné náhorní plošině s panoramatickým výhledem na Alpy a dokonale splývá s okolní přírodou. Ne nadarmo je jeho název Puradies zkratkou pro „pure paradies“ neboli „čistý ráj“. V interiéru i exteriéru jsou maximálně využity místní materiály – dubové dřevo a přírodní kámen. Zároveň díky mnoha proskleným plochám ani nevíte, kde začínají a končí hory, a to je nezapomenutelný zážitek zejména při pobytu v panoramatických voňavých saunách zdejšího Heaven Spa, v němž nechybí ani parní lázně, infrakabinky a příjemné odpočívárny.

Právě ty si tady můžou dosyta užít i rodiče, protože Puradies je partnerem lyžařské školy. A tak mají rodiče náročnou volbu – zatímco se o jejich děti starají zkušení instruktoři, mohou se buď vydat na pořádnou lyžovačku, nebo si dopřát relax v luxusním wellness světě, završený speciální masáží, která uleví namoženým svalům. I samotné ubytování je nezapomenutelný zážitek. Můžete si vybrat buď klasické pokoje, nebo se ubytovat v luxusních chaletech (se soukromou saunou apod.), v nichž máte zaručeno naprosté soukromí i potřebný servis. Večer si pak vychutnáte drink v unikátním Baru & Lounge Freiraum – vyfrézovaném z 16 tisíc dubových kostek, který získal ocenění iF Design Award. A co se gastronomie týče – kuchaři resortu Puradies svou nabídkou uspokojí i ty nejnáročnější gurmány. V designové restauraci Ess:enz tady vaří ze surovin z vlastního horského bio statku. „Obdrželi jsme rakouské vyznamenání eko-kvality a EU Ecolabel. S tím se ovšem naše nároky na regionalitu a potraviny poctivého a organického původu ještě zvýšily a pro naše hosty nově vyrábíme také vlastní produkty a nápoje, které si mohou odvézt domů jako vzpomínku na tenhle alpský ráj,“ doplňuje Michael Madreiter z Resort Puradies Hotel & Chalets v rakouském Leogangu.

foto: Saalbach.com
foto: Puradies
foto: Puradies
foto: Puradies
foto: Puradies