Poslední večeře na Titanicu se podává v restauraci Triton

Kreativně, moderně, a hlavně v bezpečí. Vyhlášená restaurace Triton umístěná v působivé secesní jeskyni na Václavském náměstí připravila na letošní jaro výjimečný kulinární zážitek. Hosté mohou ochutnat menu, které se na lodi podávalo jen pár hodin před tragédií. Psal se rok 1912 a ve stejném roce vznikla i samotná restaurace Triton.  

Z mnoha chodů, které na Titanicu tehdy podávali, jsme vybrali sedm nejzajímavějších. Ty jsme přepracovali do moderní podoby, jež zdůrazňuje příběh a jedinečnost této večeře,“ vysvětluje šéfkuchař Tritonu Tomáš Kohút, jenž do menu s názvem Titanic zařadil například chřest s holandskou omáčkou a kaviárem, ústřici s kiwi a zeleným jablkem či foie gras s koňakem, vlašskými ořechy a vanilkou.

Na jaká překvapení se mohou hosté těšit? Určitě je potěší netradiční prezentace telecího vývaru „Consommé Olga“, které šéfkuchař připravil v asijském duchu s ananasem, citronovou trávou a zázvorem. Silný a voňavý vývar bude podávat jako čaj s pečenou mušlí sv. Jakuba. Dalším hitem bude jistě ikonické jehněčí s mátovou omáčkou a špenátovým knedlíkem či slavný Waldorffův pudink.

Známý dezert je připraven z černého jablka, jež vzniká pomalým vařením jablka Granny Smith při teplotě 60 °C po dobu 60 dnů. Část černých jablek přidáváme přímo do dezertu, z dalších pak připravíme černou zmrzlinu,“ vysvětluje šéfkuchař s tím, že takovou chuťovou i vizuální kombinaci budou pražští gurmeti jen těžko hledat.

Naše redakce ochutnala toto menu, na kterém bylo opravdu znát, že si s ním dal šéfkuchař práci. Nezanedbal žádný detail a vše bylo perfektně chuťově sladěno. Musíme speciálně pochválit polévku, tedy telecí vývar, který vám připomněl vůni Asie, ale zároveň né natolik, aby jste měli dojem, že to nezapadá do celého jinak evropského výběru pokrmů. Výborně zpracované maso v hlavním chodu, takže jste necítili v ústech někdy nelibou chuť jehněčího masa, kvůli které si jej často v restauraci raději nedáme. Vrcholem dokonalých chutí bylo ale určitě foie gras. Jen kvůli němu bychom šli na večeři do Tritonu znovu.

Hodnocení celkového dojmu:

Jídlo 9*

Pití   8* 

Prostředí 3*

Servis 9*

(Hodnocení je v rozsahu 1* až 10* s tím, že číslo 10 je nejvyšším možným)

Foto: Libor Svacek