Boris Kráľ představil novou premiérovou kolekci na fest1val ve fashion sekci UNOS

Jedno z nesporně nejvýraznějších jmen české a slovenské módní scény a jeden z mála těch, jejichž tvorba spadá do kategorie “alta moda” aneb vysokého krejčovského umění. Koncept, kterého se pevně drží je jednoduchý-gros je výroba oděvu na míru. V rámci UNOSU se představí očekávanou premiérovou kolekcí referující na samotnou jí přislouchající lokaci – tzv. Rothschildův zámeček. 

V jeho estetice je cítit kultivovanost „starého“ světa s důrazem na ženskou rafinovanost a nadčasovou noblesu. Král pochází z malebného slovenského Turce a působí v Praze, což jeho tvorbě dodává osobitý kolorit a dá se charakterizovat jako ateliérová.

Kolekce byla značně inspirovaná samotnou lokací a její historií. Výrazné střihové prvky byly inspirované husarskými saky a jejich zdobením. Zámek kdysi patřil rodině Rothschildů a při navrhování jsem si představil, co by asi madame Rotschild nosila na zahradní večírky a formální večeře a audience.“ komentuje návrhář Boris Král.

A proč se rozhodl představit svou prémiovou kolekci právě v Ostravě na fest1val v sekci UNOS? „Oslovila mě Eva Čomborová-zakladatelka komplexní platformy na podporu českého a slovenského designu Virvar, která je rovněž zakladatelkou fashion sekce UNOS na fest1val. Virvar se stal patronem kolekce a podpořil její vznik i představení.“ vysvětluje k tomu dále samotný tvůrce.

Pokud se tedy nebojíte jedinečnosti, tak svěřte své další společenské šaty právě tomuto mladému návrháři, který vám zaručí, že nezapadnete. Děkujeme za každý svěží vítr do české módy, i když má slovenské kořeny.

Foto: archiv fest1val