Movember odstartoval!

S prvním listopadovým dnem se naplno spustila osvětová kampaň Movember, která upozorňuje na často podceňované mužské zdraví, a to zejména v souvislosti s prevencí rakoviny prostaty a varlat. K celosvětové měsíční výzvě, která přispívá k šíření povědomí o Movemberu v České republice, se stále častěji připojují hotely, resorty, restaurace a mnoho dalších subjektů působících v cestovním ruchu.

Movember je celosvětová měsíční výzva spojená s fundraisingem. Prostředky vybrané v České republice jsou prostřednictvím Nadačního fondu MUŽI PROTI RAKOVINĚ použity na nákup přístrojového vybavení pro uroonkologická pracoviště po celé ČR, zdravotní a osvětové programy a výzkum. Právě v České republice je rakovina prostaty nejčastějším mužským nádorovým onemocněním, které se objevuje zhruba u každého devátého muže (11 %). Incidence nemoci je navíc v ČR o 18,6 % vyšší, než je průměr zemí EU. V žebříčku nejvyššího výskytu nádorů varlat pak Česká republika zaujímá celosvětově 7. místo a neúprosnou diagnózu si každoročně vyslechne zhruba 500 převážně mladých mužů. Jedním z hlavních témat letošní kampaně bude mimo osvěty i blížící se spuštění plošného screeningu, po kterém organizátoři Movemberu dlouhodobě volali.

Velká část zapojených mužů si během měsíce listopadu pěstuje knír. Ten je od počátku symbolem celosvětové kampaně Movember a vychází z něj i samotný název akce, který je kombinací dvou anglických slov MOustache (knír) a NoVEMBER (listopad). Typicky maskulinní symbol kníru se tak po dobu jednoho měsíce stává ideálním nástrojem vzbuzujícím otázky nejbližšího okolí, čímž poskytuje nositeli příležitost k potřebné osvětě. Mimo apelu na prevenci rakoviny prostaty a varlat se kampaň Movember věnuje i podceňovanému psychickému zdraví či nedostatku pohybu, se kterým se většinová společnost potýká a které je častým důsledkem mnoha civilizačních chorob. Více informací na webu www.muziprotirakovine.cz. Přispějte ke změně a podpořte movember.com až do 30. listopadu 2023 i Vy a vaše společnost.

The Monkey bar a skupina Falkensteiner podporuje Movember!

Skupina Falkensteiner Hotels & Residences se připojuje k osvětové akci Movember vícero způsoby už mnoho let. Mnozí zaměstnanci si nechávají narost knír čím viditelně podporují kampaň v reálu i na sociálních sítích. Falkensteiner Spa Resort Mariánské Lázně – pětihvězdičkový wellness hotel má připravený program FACING FORWARD, který je zaměřen na procedury pro zotavení po překonání rakoviny. Ve Falkensteiner Spa Resortu v Mariánských Lázních se můžete oddat naplno lázeňským procedurám. Acquapura Spa má čtyři vyhřívané tematické bazény a čtyři sauny. V lékařském centru si můžete na míru objednat procedury celostní relaxace a pak svlažit hrdlo minerální vodou z vlastního hotelového pramenu Alexandra. Večer po pětichodovém menu s rozkoší posedíte na terase u ohně.

The Monkey Bar Prague jsou v měsíci listopad připravené tematické dezerty a signature koktejly v tematice Movember. Jestli Vám to do The Monkey Bar Prague v listopadu nevyjde, přispějte ke změně a podpořte nadaci Movember Foundation CZ dobrovolným příspěvkem, můžete tak učinit přes QR kód. Vyústěním letošní spolupráce bude partnerství při vyhlašovaní nejlepších dárců ve Falkensteiner Hotel Prague, konkrétně v The Monkey baru v Opletalově ulici, v samém srdci Prahy.

Foto: Falkensteiner Spa Resort Marienbad
Foto: Falkensteiner Spa Resort Marienbad
Foto: Monkey bar