Toyota v Le Mans odhalila závodní koncept vozu s vodíkovým spalovacím motorem

Akio Toyoda, prezident společnosti Toyota Motor Corporation v Le Mans odhalil závodní koncept GR H2 Racing Concept, vůz poháněný vodíkovým palivem.

To navazuje na nedávné oznámení autoklubu ACO, pořadatele závodu Le Mans, že v kategorii vodíkových vozidel budou moci startovat i modely s vodíkovým spalovacím motorem, a to vedle elektromobilů poháněných palivovými články. TOYOTA GAZOO RACING k tomu ve světové premiéře odhalila prototyp závodního vozu s vodíkovým spalovacím motorem, jenž by měl být nasazen v kategorii vozů na vodík. Jde o koncepční model GR H2 Racing Concept. Model Corolla s vodíkovým spalovacím motorem nasazuje Toyota do vytrvalostních soutěžích Super Taikyu Series (od 3. kola sezóny 2021) a tentýž vůz se v prosinci 2022 zúčastnil i podniku IDEMITSU 1500 SUPER ENDURANCE 2022 na thajském okruhu Chang International Circuit.

Toyota chce uhlíkově neutrální společnost

Automobilka touto cestou zdokonaluje své technologie v nejnáročnějším prostředí motoristického sportu a znásobuje své úsilí vyrábět, dopravovat a využívat vodík na cestě k uhlíkově neutrální společnosti. Toyota vyvíjí automobily zdokonalované prostřednictvím motorsportu a spěje k dosažení uhlíkově neutrální společnosti. Z těchto důvodů se též těší na další výzvu v podobě nové generace závodů 24 hodin Le Mans.

foto: Toyota